Aspirin příbalový leták

Aspirin

Aspirin je obchodní název pro léčivou látku acidum acetylsalicylicum. Jedná se o lék, který patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Aspirin má protizánětlivé, analgetické (protibolestivé), antipyretické (snížení teploty) a protisrážlivé účinky.

Aspirin se často používá k léčbě bolesti, horečky, zánětu a prevenci srdečních a cévních onemocnění. Je účinný při zmírnění mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, zubní bolest, bolest zad a bolest kloubů. Také se používá k prevenci srdečního infarktu, mrtvice a krevních sraženin u pacientů s určitými rizikovými faktory.

Dávkování aspirinu závisí na indikaci a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat doporučené dávkování a pokyny lékaře nebo lékárníka. Před použitím aspirinu je vhodné se poradit se svým lékařem, zejména pokud máte stávající zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie.

Je třeba mít na paměti, že aspirin může mít vedlejší účinky, včetně žaludečních potíží, žaludečních vředů, alergických reakcí a zvýšeného rizika krvácení. Důležité je diskutovat s lékařem nebo farmaceutem o vhodnosti užívání aspirinu, zejména pokud máte stávající zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Konkrétní informace a doporučení ohledně používání aspirinu by měly být získány od lékaře nebo farmaceuta, aby byly zohledněny vaše individuální potřeby a zdravotní stav.

Příbalový leták

Co je přípravek Aspirin a k čemu se používá

Přípravek Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina acetylsalicylová je analgetikum (ulevuje od bolesti) a antipyretikum (snižuje horečku).

Přípravek Aspirin se používá k symptomatické léčbě horečky a/nebo mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, chřipkový syndrom, bolest zubů nebo bolest svalů.

Přípravek Aspirin je určen pouze pro dospělé a dospívající od 12 let věku (vážící 40 kg a více).

Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka na jiné formy kyseliny acetylsalicylové určené k podání pacientům s hmotností nižší než 40 kg.

Pokud se do 3 dnů (u horečky) nebo 3-4 dnů (u bolesti) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Aspirin

Napsat komentář