Ambrospray příbalový leták

Ambrospray

Ambrospray obsahuje účinnou látku ambroxoli hydrochlorid, která je expektorantem, tj. látkou, která podporuje vykašlávání hlenů z dýchacích cest. Ambroxoli hydrochlorid pomáhá ztenčit a uvolnit hleny v průduškách a usnadňuje jejich odstranění.

Ambrospray je často používán k léčbě akutního i chronického onemocnění dýchacích cest, jako je bronchitida, astma, chronická obstrukční plicní nemoc (COPD) a další podobné stavy, které jsou spojeny s nadměrnou tvorbou a hromaděním hlenu.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování a pokyny uvedené na příbalovém letáku nebo podle pokynů lékaře či farmaceuta. Před použitím Ambrospray se vždy poraďte s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte další léky, abyste se ujistili, že je vhodné pro vás.

Příbalový leták

Co je přípravek AMBROSPRAY a k čemu se používá

Ambrospray obsahuje léčivou látku ambroxol-hydrochlorid a je řazen do skupiny přípravků, nazývaných mukolytika, které vedou k tvorbě řidšího hlenu (bronchiálního sekretu) a usnadňují vykašlávání.

Ambrospray se užívá k léčbě akutních (náhle vzniklých) a chronických (vleklých) onemocnění dolních a horních cest dýchacích, vyvolaných poruchami tvorby hlenu, jeho ztíženým transportem a vylučováním, jako např. záněty průdušek, průduškové astma, záněty vedlejších nosních dutin, záněty hrtanu a další. Přípravek je vhodný pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Pacienti s akutním onemocněním dýchacího ústrojí mohou přípravek užívat bez porady s lékařem. Pacienti trpící chronickým onemocněním dýchacího ústrojí mohou dlouhodobě přípravek užívat jen po poradě s lékařem.

Pokud se do 7 dnů (u dětí do 3 až 4 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Ambrospray

Napsat komentář