Acylcoffin příbalový leták

Acylcoffin

Acylcoffin je kombinovaný léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky: kyselinu acetylsalicylovou (aspirin) a kofein. Kyselina acetylsalicylová je léčivo ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků, které se používají k tlumení bolesti, snižování horečky a zmírnění zánětu. Kofein je stimulant, který může zvýšit bdělost a snížit pocit únavy.

Kombinace kyseliny acetylsalicylové a kofeinu v přípravku Acylcoffin se obvykle používá k symptomatické léčbě mírných až středně těžkých bolestí, včetně bolesti hlavy, migrény, zubní bolesti, menstruačních bolestí a bolesti svalů a kloubů. Přípravek také může pomoci snížit horečku spojenou s nachlazením nebo chřipkou.

Důležité je dodržovat doporučené dávkování a pokyny uvedené na příbalovém letáku a konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před použitím tohoto přípravku, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte další léky, abyste se ujistili, že je bezpečné pro vás jej užívat.

Příbalový leták

Co je přípravek Acylcoffin a k čemu se používá

Přípravek Acylcoffin je vícesložkový přípravek tlumící bolest a snižující horečku, ve kterém účinek kyseliny acetylsalicylové zesiluje kofein. Předpokládá se, že kofein mírní bolesti hlavy hlavně tam, kde se při jejich vzniku uplatňují cévní mechanismy.

Dospělí a dospívající starší 16 let mohou užívat přípravek při bolestech hlavy, kloubů a svalů provázejících chřipková onemocnění, bolesti zubů, bolesti zad a při bolestech spojených s horečnatými stavy, zejména při náhlém onemocnění dýchacích cest chřipkového charakteru.

Po doporučení lékařem se přípravek může užívat při bolestech nervů.

Děti a dospívající do 16 let smějí užívat přípravek Acylcoffin vždy pouze po doporučení lékařem.

Aktuální příbalový leták Acylcoffin

Napsat komentář