Acygal příbalový leták

Acygal

Acygal je léčivý přípravek obsahující účinnou látku acidum acetylsalicylicum, známou také jako aspirin. Acidum acetylsalicylicum je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), které má protizánětlivé, analgetické (proti bolesti) a antipyretické (snížení horečky) účinky.

Acygal se obvykle používá k léčbě mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy, zubní bolesti, bolesti svalů nebo kloubů. Může také být předepsán k léčbě zánětlivých stavů, jako je revmatoidní artritida nebo osteoartritida.

Dávkování a konkrétní pokyny pro užívání Acygalu by měl stanovit lékař nebo se řídit doporučeními na příbalovém letáku. Je důležité přesně dodržovat předepsanou dávku a nepřekračovat maximální denní dávku, která je stanovena pro acidum acetylsalicylicum.

Je třeba mít na paměti, že aspirin může mít vedlejší účinky a kontraindikace, zejména u lidí s určitými zdravotními stavy a lékovými interakcemi. Je důležité se poradit s lékařem nebo lékárníkem ohledně bezpečného užívání Acygalu a případných případných vedlejších účinků nebo interakcí s jinými léky, které užíváte.

Příbalový leták

Co je Acygal a k čemu se používá

Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků. Kyselina acetylsalicylová tlumí bolest a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.

Přípravek Acygal je určen pro děti od 7 let, dospívající a dospělé. Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem.

Dospělí a dospívající od 16 let mohou přípravek Acygal užívat bez porady s lékařem ke snížení horečky a k úlevě od bolesti kloubů a svalů při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. bolest hlavy, zubů, bolest zad a bolest při menstruaci).

Dále se přípravek Acygal užívá u kloubních a svalových bolestí provázejících zánět kloubů a svalů revmatického původu (revmatická horečka) a při bolesti nervového původu. Před zahájením užívání přípravku Acygal je nutná porada s lékařem.

Přípravek se nesmí podávat dětem a dospívajícím do 16 let v průběhu horečnatého onemocnění.

Pokud se do 3 dnů v případě horečky nebo do 5 dnů v případě bolesti nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Acygal

Napsat komentář