Bronchipret (sirup/tablety) příbalový leták

Bronchipret

Bronchipret je obchodní název pro léčivý přípravek, který se používá k léčbě a symptomatickému zvládnutí akutního a chronického zánětu dýchacích cest, jako je bronchitida. Obsahuje kombinaci dvou rostlinných extraktů: tymiánu (Thymi herba) a kapradiny (Primulae radix).

Tymián obsahuje éterické oleje, které mají protizánětlivé, expektorační (tlumí kašel) a baktericidní účinky. Kapradina obsahuje saponiny, které mají vlastnosti ředění a uvolňování hlenu v dýchacích cestách.

Bronchipret je dostupný ve formě sirupu nebo tablet. Přesné dávkování a režim užívání se mohou lišit v závislosti na věku, závažnosti příznaků a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat pokyny na příbalovém letáku nebo od lékaře.

Před užíváním Bronchipretu je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Mohou se vyskytnout vedlejší účinky, jako jsou alergické reakce, zažívací potíže nebo bolesti hlavy. Pokud příznaky perzistují nebo se zhoršují, je důležité vyhledat lékařskou pomoc.

Příbalový leták

Bronchipret je dostupný ve formě sirupu nebo tablet.

Sirup

CO JE BRONCHIPRET TYMIÁN A BŘEČŤAN SIRUP A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Bronchipret tymián a břečťan sirup je rostlinný léčivý přípravek na léčbu zánětlivých onemocnění dýchacích cest u dospělých, dospívajících a dětí od 1 roku.

Je určen k léčbě akutní nekomplikované bronchitidy (zánětu průdušek) se zvýšenou tvorbou hlenu a k léčbě kašle při nachlazení. Charakteristickými příznaky akutního zánětu průdušek či kašle provázejícího nachlazení jsou vlhký kašel, potíže při vykašlávání hlenu a bolest na hrudi při kašli.

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Tablety

CO JE BRONCHIPRET TYMIÁN A PRVOSENKA A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Bronchipret tymián a prvosenka je rostlinný léčivý přípravek k léčbě akutní a chronické bronchitidy (zánět průdušek) spojené s vlhkým kašlem a se zvýšenou tvorbou hlenu u dospělých a dospívajících od 12 let. Charakteristickými příznaky zánětu průdušek jsou vlhký kašel, potíže při vykašlávání hlenu a bolest na hrudi při kašli.

Bez porady s lékařem se přípravek užívá u akutního zánětu průdušek. U chronického zánětu průdušek přípravek užívejte pouze na doporučení lékaře.

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Bronchipret

Napsat komentář