Braunol příbalový leták

Braunol

Braunol je obchodní název pro antiseptický přípravek obsahující účinnou látku povidon-jod. Povidon-jod je látka, která se používá k dezinfekci a ošetření ran a popálenin. Je to kombinace povidonu (povidonum) a jodu.

Braunol se používá k ošetření různých typů ran, včetně škrábanců, řezných ran, popálenin nebo infikovaných ran. Má antiseptické účinky, což znamená, že pomáhá zabít nebo omezit růst bakterií a dalších mikroorganismů, které mohou způsobit infekci.

Přípravek Braunol je dostupný ve formě roztoku, který se aplikuje přímo na postiženou oblast pomocí sterilního obvazu nebo tamponu. Přesné instrukce pro použití závisí na povaze a velikosti rány a měly by být uvedeny na příbalovém letáku nebo podle doporučení lékaře.

Je důležité si uvědomit, že přípravek Braunol by se neměl používat na rozsáhlých plochách kůže, při alergii na jód nebo u lidí s problémy se štítnou žlázou, pokud to není výslovně doporučeno lékařem.

Pokud máte konkrétní otázky ohledně použití přípravku Braunol, je nejlepší se poradit s lékařem nebo lékárníkem, kteří vám mohou poskytnout další informace a doporučení přizpůsobená vašim individuálním potřebám.

Příbalový leták

Co je Braunol a k čemu se používá

Braunol je antiseptický a dezinfekční přípravek obsahující jodovaný povidon. Používá se k dezinfekci, ošetření a antisepsi neporušené nebo porušené kůže a sliznic u dospělých, dospívajících, dětí a donošených novorozenců.

Použití přípravku Braunol:

Bez porady s lékařem (i k opakovanému použití)

Přípravek se užívá k dezinfekci neporušené kůže a ústní sliznice, k hygienické dezinfekci rukou a k ošetření drobných poranění a drobných popálenin.

Pouze na základě doporučení lékaře

K jednorázovému použití:

K dezinfekci nepoškozené kůže a sliznic např. před chirurgickým výkonem, biopsií, punkcí, odběrem krevních vzorků a katetrizací.

K opakovanému, časově omezenému, použití:

K antiseptickému ošetření ran a k dezinfekci porušené kůže (např. proleženin, bércových vředů), popálenin a infekčních kožních onemocnění.

K předoperační dezinfekci rukou.

Aktuální příbalový leták Braunol

Napsat komentář