Claritine příbalový leták

Claritine

Claritine je obchodní název léku obsahujícího účinnou látku loratadin. Jedná se o antihistaminikum používané k léčbě alergických reakcí, jako jsou například alergický rýma, svědění očí, kýchání a kopřivka. Loratadin působí tím, že blokuje účinek histaminu, látky uvolňované v těle při alergických reakcích.

Claritine je obvykle dostupný ve formě tablet, sirupu nebo rozpustných tablet. Dávkování se obvykle stanovuje individuálně podle věku pacienta a závažnosti příznaků. Je důležité dodržovat přesné dávkování a doporučení lékaře.

Při užívání Claritinu se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako jsou ospalost, závratě, suchý úst nebo zažívací potíže. Je vhodné se seznámit s příbalovým letákem léku a konzultovat s lékařem před zahájením léčby. Je také důležité informovat lékaře o případných dalších léčivech, které užíváte, a o jakýchkoli zdravotních problémech či alergiích.

Příbalový leták

Co je přípravek Claritine a k čemu se používá

Přípravek Claritine patří do skupiny látek zvaných antihistaminika. Antihistaminika pomáhají zmírňovat alergické příznaky tím, že zabraňují účinkům látky zvané histamin, která se vytváří v organizmu.

Přípravek Claritine tlumí příznaky spojené s alergickou rýmou (např. sennou rýmou), jako jsou kýchání, rýma, pálení a svědění nosu a očí.

Přípravek Claritine také pomáhá zmírnit příznaky chronické kopřivky (svědění, zarudnutí a počet a rozsah kopřivkových pupenů), u níž není známa příčina (tzv. chronická idiopatická kopřivka).

Zmírnění těchto příznaků trvá celý den a pomáhá Vám obnovit Vaše normální denní aktivity a spánek. Bez konzultace s lékařem je použití přípravku možné u projevů akutní alergické rýmy, alergického zánětu spojivek, svědění a kopřivky u dospělých a dětí starších 12 let.

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Claritine

Napsat komentář