Dermovate příbalový leták

Dermovate

Dermovate je obchodní název pro léčivou látku s klobetasol propionátem. Jedná se o kortikosteroidní lék, který se používá k léčbě různých kožních stavů, jako jsou ekzémy, lupénka, dermatitida, svědivá kůže a podobně. Klobetasol propionát působí protizánětlivě, snižuje svědění a otoky, a pomáhá obnovit normální stav kůže.

Dermovate je dostupný ve formě masti, krému, roztoku nebo pěny a může se aplikovat přímo na postiženou oblast kůže. Je důležité použít lék podle pokynů lékaře a dodržovat přesné dávkování a délku léčby.

Při užívání Dermovate mohou nastat některé vedlejší účinky, jako je zarudnutí, pálení, svědění nebo podráždění kůže. Je vhodné konzultovat s lékařem, pokud se tyto účinky vyskytnou nebo zhorší.

Dermovate by měl být užíván pouze pod dohledem lékaře a na předpis. Není vhodné ho užívat bez konzultace s lékařem, a to zejména na velkých plochách kůže, dlouhodobě nebo opakovaně, protože by mohl mít nežádoucí účinky na kůži a celkový organismus.

Příbalový leták

Co je přípravek Dermovate a k čemu se používá

Váš lék se nazývá Dermovate. Dermovate obsahuje klobetasol-propionát, který patří do skupiny léků nazývaných steroidy. Steroidy pomáhají snížit zarudnutí, otoky a podráždění pokožky.

Dermovate zmírňuje příznaky některých kožních problémů:

  • často se opakující ekzém;
  • psoriáza (zhrublé skvrny nebo zanícená, červená kůže, často pokrytá stříbřitými šupinami);
  • lichen planus (kožní onemocnění, které způsobuje svědící, červeno-fialové, splývající hrbolky na zápěstích, předloktích nebo dolních částech nohou);
  • diskoidní lupus erythematodes (onemocnění kůže nejčastěji postihující obličej, uši a vlasovou část pokožky, způsobující zjizvení a zvýšenou citlivost postižené kůže na sluneční záření);
  • v případech, kdy není léčba méně účinnými steroidy úspěšná. U dětí starších jednoho roku se Dermovate používá k léčbě dermatitid, které nereagovaly na léčbu krémy nebo mastmi obsahujícími mírnější formu steroidů.

Aktuální příbalový leták Dermovate

Napsat komentář