Duspatalin příbalový leták

Duspatalin

Duspatalin je obchodní název pro léčivou látku s mebeverinem. Jedná se o lék používaný k léčbě různých gastrointestinálních poruch, zejména poruch trávení spojených s křečemi a bolestmi břicha. Mebeverin působí jako hladký svalový relaxant, který uvolňuje svaly střev a snižuje nadměrné kontrakce a křeče.

Duspatalin se obvykle užívá k léčbě syndromu dráždivého tračníku (IBS) a jiných podobných poruch trávení. Pomáhá snižovat bolesti a nepříjemné příznaky, jako jsou křeče, nadýmání a průjem.

Dávkování Duspatalinu a délka léčby budou záviset na individuálních potřebách a doporučení lékaře. Je důležité dodržovat přesná dávkování a případně konzultovat s lékařem při jakýchkoli otázkách nebo nežádoucích účincích spojených s užíváním tohoto léku.

Příbalový leták

Co je přípravek Duspatalin Retard a k čemu se používá

Co je přípravek Duspatalin Retard

Název Vašeho léčivého přípravku je Duspatalin Retard, 200 mg, tvrdé tobolky s řízeným uvolňováním
(nazývaný v této příbalové informaci Duspatalin Retard). Duspatalin Retard obsahuje léčivo zvané mebeverin hydrochlorid. To patří do skupiny léčiv nazývaných spasmolytika, která působí ve Vašem střevě.

Střevo je dlouhá svalová trubice, kterou je potrava posunována dolů, takže může být strávena. Jestliže ve střevě nastanou křeče a stlačuje se příliš silně, pocítíte bolest. Toto léčivo uvolňuje křeč a bolest.

K čemu se přípravek Duspatalin Retard používá

Přípravek Duspatalin Retard zmírňuje příznaky syndromu dráždivého tračníku (IBS). Tyto příznaky se u jednotlivých osob liší, ale mohou zahrnovat:

  • bolest a křeče žaludku
  • pocit plnosti a plynatost
  • průjem, zácpu nebo kombinaci obou příznaků
  • malou, tvrdou, hrudkovitou nebo stužkovitou stolici

Přípravek Duspatalin Retard se také používá ke zmírnění křečí a bolesti žaludku nebo střeva, způsobených jinými onemocněními.

Aktuální příbalový leták Duspatalin

Napsat komentář