Novalgin příbalový leták

Novalgin

Novalgin je obchodní název pro léčivou látku metamizol. Je to analgetikum (lék proti bolesti) a antipyretikum (snížení horečky), které se používá k úlevě od středně silné až silné bolesti a také ke snížení horečky. Novalgin je široce používaný lék a je dostupný ve formě tablet, kapek, injekčního roztoku nebo sirupu.

Novalgin působí tak, že blokuje tvorbu prostaglandinů, což jsou látky, které se podílejí na přenosu bolesti a způsobují zvýšení tělesné teploty při horečce. Je často používán k úlevě od bolesti spojené s migrénou, zubními problémy, bolestmi zad nebo pooperačními bolestmi.

Je důležité dodržovat doporučenou dávku a pokyny lékaře při užívání Novalginu, protože může mít některé vedlejší účinky a existují určitá omezení pro jeho užívání. Před zahájením léčby byste měli vždy konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, aby vám poskytli správné informace a doporučení ohledně užívání Novalginu.

Příbalový leták

Co je přípravek Novalgin a k čemu se používá

Přípravek Novalgin je nenávykový lék zmírňující bolest (analgetikum), patří do skupiny tzv. pyrazolonů. Ke svému analgetickému účinku má přípravek Novalgin navíc účinek spasmolytický (tlumící křeče) a antipyretický (působící proti horečce). Účinek přípravku Novalgin nastupuje během 30 až 60 minut a přetrvává přibližně 4 hodiny. Přípravek se používá k léčbě silné náhlé nebo přetrvávající bolesti a horečky nereagující na jinou léčbu. Přípravek je určen pro dospělé a dospívající nad 15 let.

Aktuální příbalový leták Novalgin

Napsat komentář