Dexoket příbalový leták

Dexoket

Dexoket je obchodní název pro dexketoprofen, což je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), které se používá k úlevě od bolesti a snížení zánětu. Jeho mechanismus účinku spočívá v inhibici enzymu nazývaného cyklooxygenáza, který je zapojen do tvorby zánětlivých prostaglandinů. Dexketoprofen se často používá při akutních bolestech, například při zubních bolestech, bolestech zad, svalových zraněních nebo po chirurgických zákrocích.

Je důležité podotknout, že dexketoprofen je léčivý přípravek a měl by se užívat pouze pod dohledem lékaře nebo v souladu s doporučením lékárníka. Přesná dávka a délka léčby se mohou lišit v závislosti na individuálních potřebách pacienta a povaze jeho obtíží. Je důležité se řídit pokyny a doporučeními odborníka a nezkoušet si samoléčbu.

Příbalový leták

Co je přípravek Dexoket a k čemu se používá

Přípravek Dexoket je lék proti bolesti ze skupiny léků označovaných jako nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSA). Užívá se k léčbě mírné až středně silné bolesti, např. bolesti svalů, bolesti zubů a při menstruačních bolestech (dysmenorea).

Aktuální příbalový leták Dexoket

Napsat komentář