Dekenor příbalový leták

Dekenor

Dekenor je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující dexketoprofen jako účinnou látku. Dexketoprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), které se používá k léčbě bolesti a zánětu.

Dexketoprofen působí snižováním produkce zánětlivých mediátorů v těle, což pomáhá snižovat bolest, zánět a horečku. Je obvykle používán k symptomatické léčbě akutní bolesti, jako je bolest zad, bolest hlavy, zubní bolest, bolest po operaci nebo sportovních zranění.

Dekenor se často dostává ve formě roztoku, tablet nebo kapslí. Dávkování a režim užívání se mohou lišit v závislosti na indikacích a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat pokyny na příbalovém letáku nebo od lékaře.

Před užíváním Dekenoru je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Vedlejší účinky Dekenoru mohou zahrnovat zažívací potíže, závratě, alergické reakce nebo zvýšené riziko krvácení. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoli nežádoucích účincích a vyhnout se kombinaci Dekenoru s jinými NSAID léky, aby se minimalizovalo riziko nežádoucích interakcí.

Příbalový leták

Co je přípravek Dekenor a k čemu se používá

Přípravek Dekenor je léčivý přípravek proti bolesti ze skupiny léků označovaných jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Používá se k léčbě akutní středně silné až silné bolesti, jako je pooperační bolest, ledvinová kolika (silná bolest ledvin) a bolest dolní části zad, jestliže není vhodné užívat tablety.

Aktuální příbalový leták Dekenor

 

Napsat komentář