Skudexa příbalový leták

Skudexa

Přípravek Skudexa obsahuje léčivé látky tramadol hydrochlorid a dexketoprofen.

Tramadol hydrochlorid je léčivo používané k léčbě bolesti. Patří do skupiny léků nazývaných opioidní analgetika. Tramadol působí na opioidní receptory v mozku, čímž zmírňuje vnímání bolesti.

Stručně řečeno, tramadol hydrochlorid je lék, který se užívá k úlevě od bolesti. Je dostupný ve formě tablet, kapslí nebo injekčního roztoku a je obvykle předepisován lékařem. Je důležité dodržovat předepsanou dávku a pokyny od lékaře při užívání tramadolu hydrochloridu, a to včetně dodržování předepsaného časového plánu užívání a dávkování.

Dexketoprofen je léčivo patřící do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Je používán k léčbě bolesti a zánětu. Dexketoprofen působí tak, že snižuje hladinu prostaglandinů, což jsou látky v těle, které jsou spojovány se zánětem, bolestí a horečkou.

Dexketoprofen je dostupný ve formě tablet, kapslí nebo injekčního roztoku. Je obvykle předepisován lékařem a dávka závisí na typu a závažnosti bolesti, individuálních potřebách pacienta a jiných faktorech. Je důležité dodržovat předepsané dávkování a pokyny od lékaře při užívání dexketoprofenu.

Příbalový leták

Co je přípravek Skudexa a k čemu se používá

Přípravek Skudexa obsahuje léčivé látky tramadol hydrochlorid a dexketoprofen. Tramadol hydrochlorid je lék proti bolesti ze skupiny léků označovaných jako opioidy, které působí na centrální nervový systém. Ulevuje od bolesti působením na specifické nervové buňky mozku a míchy.

Dexketoprofen je lék proti bolesti ze skupiny léků označovaných jako nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSA).

Přípravek Skudexa se užívá ke krátkodobé léčbě středně silné až silné bolesti u dospělých. Pokud se nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták

Napsat komentář