Diazepam příbalový leták

Diazepam

Diazepam je léčivá látka patřící do skupiny benzodiazepinů. Je často používán jako anxiolytikum (lék proti úzkosti), sedativum (uklidňující lék) a antikonvulzivum (lék proti křečím). Diazepam ovlivňuje chemické látky v mozku, které mohou být nevyvážené a způsobovat úzkost, napětí nebo křeče.

Diazepam se používá k léčbě různých stavů, včetně úzkostných poruch, panických poruch, nespavosti, svalových křečí, epilepsie a abstinenčního syndromu při závislosti na alkoholu. Je také používán před chirurgickými zákroky ke snížení úzkosti a uklidnění pacienta.

Diazepam je předpisový lék, který by měl být užíván pod dohledem lékaře. Přesné dávkování a délka léčby závisí na konkrétním pacientovi a jeho zdravotním stavu. Důležité je dodržovat pokyny lékaře a nepřekračovat předepsanou dávku.

Diazepam může způsobovat nežádoucí účinky, jako je ospalost, závratě, ztráta koordinace nebo zhoršení paměti. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoliv nežádoucích účincích nebo případných zdravotních problémech.

Příbalový leták

Co je přípravek Diazepam Slovakofarma a k čemu se používá

Přípravek Diazepam Slovakofarma se používá u dospělých:

  • ke krátkodobé léčbě při závažných stavech úzkosti vyvolaných různými příčinami a ke snížení zvýšeného svalového napětí.
  • jako součást předoperační přípravy v nemocnici.
  • jako doplňková léčba epilepsie.
  • k léčbě abstinenčních reakcí u alkoholiků.

Přípravek Diazepam Slovakofarma se používá u dětí ve věku od 3 let:

  • ke krátkodobé léčbě ke snížení napětí a dráždivosti způsobených dětskou mozkovou obrnou nebo horečnatým onemocněním, které mají za následek svalovou ztuhlost a nepohyblivost nebo nekoordinované pohyby.
  • jako pomocný lék ke zvládnutí svalových křečí u tetanu.
  • jako součást předoperační přípravy v nemocnici.

Přípravek mohou užívat dospělí i děti od 3 let a dospívající.

Diazepam je určen pouze k léčbě závažných stavů, které jsou vysilující nebo způsobují těžké rozrušení pacienta.

Aktuální příbalový leták Diazepam

Napsat komentář