Tussin příbalový leták

Tussin

Tussin je obchodní název pro léčivou látku butamirati citras, která se používá jako antitusikum neboli lék proti kašli. Tussin tlumí kašel tím, že ovlivňuje činnost centra v mozku, čímž potlačuje reflex kašle.

Tussin je běžně dostupný ve formě sirupu nebo kapslí a je určený pro léčbu neproduktivního kašle, tedy suchého kašle bez tvorby hlenu. Je vhodný pro dočasné zmírnění kašle, například při nachlazení, alergických reakcích nebo podobných příležitostech.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování uvedené na obalu přípravku a nepřekračovat maximální denní dávku. Při užívání Tussinu je vhodné být opatrný a dodržovat pokyny lékaře, zejména pokud máte další zdravotní problémy nebo užíváte další léky, protože může docházet ke vzájemnému působení s jinými látkami. Je také důležité se seznámit s případnými vedlejšími účinky a kontraindikacemi přípravku.

Příbalový leták

Co je přípravek Tussin a k čemu se používá

Přípravek Tussin tlumí dráždění ke kašli.

Přípravek se užívá se k léčbě suchého, dráždivého a obtížně ztišitelného kašle různého původu, např. při virových infekcích horních a dolních dýchacích cest, při zánětech horních cest dýchacích, při zánětu hltanu, hrtanu, průdušek a průdušnice. Přípravek Tussin lze na doporučení lékaře podat i u kašle při tuberkulóze nebo při zaprášení plic, nebo k utišení kašle před a po operaci nebo před diagnostickým zákrokem v dýchacích cestách.

Přípravek mohou používat dospělí, dospívající i děti od 2 měsíců věku.

Aktuální příbalový leták Tussin

Napsat komentář