Domácí levandulová limonáda – recept

Domácí levandulová limonáda je osvěžující nápoj s jemnou, příjemnou vůní a chutí levandule, který si můžete připravit snadno doma. Pokud jednou vyzkoušíte, budete si tuto limonádu dělat opravdu často, protože se jedná o velice příjemné osvěžení a rozhodně je mnohem zdravější, než jiné sladké limonády plné zbytečného množství cukru a jiných konzervantů nebo barviv. Užijte si toto skvělé letní osvěžení!

Ingredience

 • 1 hrnek cukru podle vašeho výběru
 • 1 hrnek vody
 • 1 lžíce sušených levandulových květů
 • 1 hrnek čerstvé citronové šťávy (zhruba 5 citronů)
 • 4 hrnky studené vody
 • Kostky ledu

Postup

 1. V hrnci smíchejte cukr a 1 hrnek vody. Přiveďte k varu za stálého míchání, dokud se cukr úplně nerozpustí. Potom do hrnce přidejte sušené levandulové květy a nechte sirup vařit na mírném ohni asi tak 5 až 10 minut, aby se uvolnilo aroma levandule. Potom odstraňte hrnec ze sporáku a nechte sirup louhovat s květy po dobu dalších tak 20 minut.
 2. Nakonec sceďte sirup přes jemné sítko nebo gázu, aby se odstranily všechny květy levandule. Nechte sirup úplně vychladnout.
 3. Ve velké nádobě smíchejte čerstvou citronovou šťávu se 4 hrnky studené vody. Přidejte vychlazený levandulový sirup podle chuti a míchejte, dokud není dobře promíchaný.
 4. Přidejte do levandulové limonády ledové kostky a zamíchejte. Pokud budete chtít, můžete přidat několik plátků citronu nebo čerstvé levandulové květy pro ozdobu.
 5. Hotovou domácí levandulovou limonádu nalijte do sklenic a podávejte. Můžete také před podáváním vychladit v lednici.

Napsat komentář