Donepezil příbalový leták

Donepezil

Donepezil je lék, který se používá k léčbě příznaků mírné až středně těžké Alzheimerovy nemoci. Jedná se o obchodní název léčiva obsahujícího účinnou látku donepezilhydrochlorid.

Donepezil patří do skupiny léků nazývaných inhibitory acetylcholinesterázy. Tato látka působí tak, že zpomaluje rozklad acetylcholinu, což je neurotransmiter (chemická látka) v mozku. Snížení hladiny acetylcholinu je spojeno se ztrátou paměti a kognitivními poruchami u pacientů s Alzheimerovou nemocí. Donepezil tedy pomáhá zvýšit hladinu acetylcholinu v mozku a tak zlepšuje komunikaci mezi buňkami a snižuje příznaky Alzheimerovy nemoci.

Přesné dávkování a užívání donepezilu závisí na konkrétních potřebách pacienta a pokynech lékaře. Obvykle se lék užívá jednou denně večer. Vedlejší účinky donepezilu mohou zahrnovat nevolnost, zvracení, průjem, bolest hlavy a svalové křeče. Je důležité informovat lékaře o všech dalších léčivech, která užíváte, a konzultovat s ním případné nežádoucí účinky nebo obavy.

Donepezil je předepsán a používán pouze u pacientů s Alzheimerovou nemocí pod dohledem lékaře. Je to vážná diagnóza, a proto je důležité pravidelně sledovat zdravotní stav pacienta a dodržovat pokyny lékaře ohledně léčby a kontroly.

Příbalový leták

Co je přípravek Donepezil Actavis a k čemu se používá

Donepezil Actavis je lék patřící do skupiny inhibitorů acetylcholinesterázy. Používá se k léčbě projevů demence u osob, kterým byla diagnostikovaná mírná až středně těžká forma Alzheimerovy nemoci. Je určen pouze pro dospělé pacienty. Příznaky zahrnují zhoršující se výpadky paměti, zmatenost a změny chování.

Aktuální příbalový leták Donepezil

Napsat komentář