Emanera příbalový leták

Emanera

Emanera je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího látku esomeprazol. Esomeprazol patří do skupiny léků nazývaných inhibitory protonové pumpy. Je používán k léčbě různých zažívacích problémů, včetně pálení žáhy, vředů žaludku a dvanáctníku a gastroezofageální refluxní nemoci (GERD).

Emanera (esomeprazol) funguje tak, že snižuje tvorbu žaludeční kyseliny, což může pomoci snížit příznaky a léčit zažívací potíže. Je důležité užívat lék přesně podle pokynů lékaře a dodržovat doporučené dávkování.

Jako každý lék, i Emanera může mít vedlejší účinky, které se liší v závislosti na individuální reakci každého pacienta. Mezi možné vedlejší účinky patří bolesti hlavy, zažívací potíže, nevolnost, průjem, zácpa a únava. V případě jakýchkoli nežádoucích účinků byste se měli poradit s lékařem.

Je důležité se řídit doporučeními lékaře nebo návody na příbalovém letáku a nepřekračovat doporučenou dávku léku Emanera bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Emanera a k čemu se používá

Přípravek Emanera obsahuje lék zvaný esomeprazol. Ten patří do skupiny léků nazývaných „inhibitory protonové pumpy“. Snižuje množství žaludeční kyseliny tvořené ve Vašem žaludku. Přípravek Emanera se používá k léčbě:

Dospělí

– „Refluxní choroby jícnu“, při které proniká kyselina ze žaludku do jícnu (trubice spojující hrdlo se žaludkem) a způsobuje bolest, zánět a pálení žáhy. Tento přípravek se podává k:

  • vyléčení Vašeho jícnu, pokud došlo k jeho poškození nebo zánětu,
  • prevenci návratu těchto stavů,
  • poskytnutí úlevy od častých nepříjemných doprovodných projevů nemoci.

– Vředy v žaludku nebo dvanáctníku, které jsou infikovány bakterií zvanou „Helicobacter pylori“. Pokud se Vás tento stav týká, může Vám Váš lékař předepsat tento lék také v kombinaci s určitými antibiotiky k:

  • vyléčení dvanáctníkových vředů souvisejících s baktérií Helicobacter pylori,
  • prevenci opětovného výskytu vředů spojených s touto bakterií.

– Žaludeční vředy způsobené léky zvanými NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky). Tento přípravek se podává k:

  • vyléčení vředů ve Vašem žaludku způsobených NSAID,
  • prevenci vzniku žaludečních a dvanáctníkových vředů, pokud užíváte NSAID.

– Prevence opětovného krvácení vředů jako pokračování intravenózní (podávané do žíly) léčby esomeprazolem.

– Zvýšená tvorba žaludeční kyseliny způsobená růstem slinivky břišní (Zollinger-Ellisonův syndrom).

Dospívající ve věku od 12 let

– „Refluxní choroby jícnu“, při které proniká kyselina ze žaludku do jícnu (trubice spojující hrdlo se žaludkem) a způsobuje bolest, zánět a pálení žáhy.

– Vředy v žaludku nebo dvanáctníku, které jsou infikovány bakterií zvanou „Helicobacter pylori“. Pokud se Vás tento stav týká, může Vám Váš lékař také předepsat antibiotika k vyléčení infekce a vředu.

Aktuální příbalový leták Emanera

Emanera 20, 40 mg enterosolventní tvrdé tobolky (esomeprazolum): https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/55701

Napsat komentář