Emla příbalový leták

Emla

Emla je léčivý přípravek ve formě krému, který obsahuje dvě účinné látky – lidokain a prilokain. Tyto látky patří do skupiny lokálních anestetik a slouží k dočasnému znecitlivění kůže.

Emla krém se používá pro lokální anestezii kůže před různými procedurami, jako je odběr krve, podání injekce, nitkování žil, menší chirurgické zákroky nebo odstranění kožních lézí. Krém se nanáší na pokožku a nechává se působit po dobu předepsanou lékařem, obvykle 1-2 hodiny.

Emla krém by měl být používán pod dohledem lékaře nebo zdravotnického personálu, aby se zajistilo správné dávkování a bezpečné užití. Je důležité respektovat pokyny a doporučení od lékaře nebo farmaceuta týkající se správného použití Emla krému.

Příbalový leták

Co je přípravek EMLA a k čemu se používá

EMLA obsahuje dvě léčivé látky nazývané lidokain a prilokain. Obě patří do skupiny léčivých přípravků označovaných jako lokální anestetika. EMLA působí tak, že znecitlivuje na krátkou dobu povrch kůže. Používá se na kůži před některými lékařskými výkony. Napomáhá k vyvolání dočasné ztráty vnímání bolesti na kůži, přesto v tomto místě můžete vnímat tlak nebo dotyk.

Dospělí, dospívající a děti

Přípravek lze použít ke znecitlivění kůže před:

  • Vpichem injekční jehly (např. před injekcí při očkování nebo odběrem krve).
  • Menšími výkony na kůži.

Dospělí a dospívající

Přípravek EMLA krém můžete použít:

  • Ke znecitlivění pohlavních orgánů před:
    • Vpichem injekční jehly.
    • Lékařskými výkony, jako je odstraňování bradavic.

Pouze lékař nebo zdravotní sestra mohou nanést EMLA krém na pohlavní orgány.

Dospělí

Přípravek lze též použít ke znecitlivění kůže před:

  • Čištěním a odstraňováním odumřelé kůže bércových vředů

K jiným účelům, než je nanesení krému EMLA na neporušenou pokožku, lze přípravek použít pouze na doporučení lékaře, zdravotní sestry nebo lékárníka.

Aktuální příbalový leták Emla

Napsat komentář