Strepsils Plus Spray příbalový leták

Strepsils Plus Spray

Strepsils Plus Spray je léčivý přípravek ve formě spreje určený k lokálnímu ošetření bolesti v krku a zánětu. Obsahuje kombinaci účinných látek, jako je amylmetacresolum, alcohol 2,4-dichlorobenzylicus a lidocainum.

Amylmetacresolum a alcohol 2,4-dichlorobenzylicus jsou antiseptika, která mají schopnost potlačit růst bakterií a snižovat zánět v krku. Tyto látky přispívají k dezinfekci a mohou pomoci zmírnit bolest a nepohodlí.

Lidocainum je lokální anestetikum, které působí na nervová vlákna a snižuje citlivost v oblasti krku. To může přinést dočasnou úlevu od bolesti a nepříjemných pocitů.

Strepsils Plus Spray se aplikuje přímo na postiženou oblast v krku pomocí stříkacího mechanismu. Přesné dávkování a režim aplikace by měly být dodržovány podle pokynů na obalu a příbalovém letáku přípravku.

Je důležité před použitím Strepsils Plus Spray konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie na některou z uvedených účinných látek. Měli by vám poskytnout přesné informace a doporučení pro váš konkrétní případ a případné interakce s jinými léky.

Příbalový leták

Co je Strepsils Plus Spray a k čemu se používá

Strepsils Plus Spray je kombinovaný léčivý přípravek. Obsahuje léčivé látky 2,4-dichlorbenzylalkohol a amylmetakresol, které mají antiseptické účinky a ničí bakterie, viry a kvasinky způsobující bolesti a záněty v dutině ústní a hltanu. Dále obsahuje lokální anestetikum lidokain, které mírní bolest místním tlumivým působením na nervová zakončení ve tkáních.

Strepsils Plus Spray se používá k léčbě příznaků zánětlivých a infekčních onemocnění dutiny ústní a hltanu a k úlevě od bolesti v krku. Strepsils Plus Spray je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Strepsils Plus Spray

Napsat komentář