Enditril příbalový leták

Enditril

Enditril je obchodní název léčivého přípravku, který obsahuje racecadotril (nebo také racekadotril), což je léčivá látka používaná především k léčbě akutního průjmu. Patří do skupiny léků nazývaných enzymy inhibitory enkefalázy. Mechanismem účinku racecadotriliu je snížení aktivity enkefaláz, enzymů zodpovědných za rozklad endogenních opiodních peptidů v zažívacím traktu. Tím dochází k zvýšení koncentrace opiodních peptidů, které mají protizánětlivé a antisekreční účinky na střevní sliznici. To vede ke snížení sekrece vody a elektrolytů do střeva, což může pomoci snížit frekvenci a intenzitu průjmu.

Enditril by měl být užíván podle pokynů lékaře nebo dle příbalového letáku. Dávkování závisí na věku a hmotnosti pacienta. Vedlejší účinky jsou obvykle mírné a zahrnují bolesti hlavy, nauzeu, zácpu nebo nadýmání.

Je důležité se poradit s lékařem nebo lékárníkem, pokud máte dotazy ohledně užívání Enditrilu, jeho dávkování nebo vedlejších účinků.

Příbalový leták

Co je přípravek Enditril a k čemu se používá

Enditril je léčivý přípravek určený k léčbě průjmu. Přípravek Enditril se užívá k léčbě akutního průjmu u dospělých od 18 let v případech, kdy není možno léčit příčinu průjmu.

Je-li možno léčit příčinu průjmu, přípravek Enditril lze užívat společně s příslušnými léky. Průjem vyvolává dehydrataci (ztrátu vody a solí) vlivem nadměrného propouštění tekutin do střeva. Tento lék obsahuje racekadotril, který snižuje toto propouštění tekutin.

Pokud se po 2 dnech nebudete cítit lépe, nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Enditril

Napsat komentář