Forlax příbalový leták

Forlax

Forlax je léčivo obsahující účinnou látku makrogol 4000, které se používá k léčbě zácpy a k usnadnění pravidelného vyprazdňování stolice. Makrogol 4000 je osmotický projímadlo, které zvyšuje objem stolice a zjemňuje ji, což usnadňuje její průchod střevy.

Forlax se často používá k léčbě přechodných nebo krátkodobých zácpových obtíží. Působí pomalu a postupně, takže není vhodný pro okamžité úlevy. Obvykle se užívá perorálně ve formě prášku, který se rozpouští ve vodě a pije se.

Důležité je dodržovat předepsanou dávku a pokyny od lékaře. Forlax se obvykle užívá na krátkodobou dobu a není vhodné jej užívat dlouhodobě bez konzultace s lékařem. Vedlejší účinky Forlaxu jsou obvykle mírné a zahrnují nadýmání, plynatost a bolest břicha.

Je důležité poradit se s lékařem, pokud máte zácpy nebo jiné potíže se stolicí, aby se zjistila příčina a vhodná léčba.

Příbalový leták

Co je přípravek FORLAX a k čemu se používá

FORLAX obsahuje účinnou látku makrogol 4000 a patří do skupiny léků zvaných osmotická laxativa.

Funguje tak, že zvýší obsah vody ve Vaší stolici, což pomůže překonat problémy způsobené velmi pomalými pohyby střev. FORLAX se nevstřebává do krevního oběhu ani se v těle nerozkládá.

FORLAX se používá k léčbě zácpy u dětí od 6 měsíců do 8 let věku.

Tento léčivý přípravek je ve formě prášku, který se rozpustí ve sklenici vody a vypije. Účinek se dostaví obvykle za 24 až 48 hodin.

Léčba zácpy kterýmkoli přípravkem by měla být pouze ve spojení se zdravým životním stylem a stravováním.

Aktuální příbalový leták Forlax

Napsat komentář