Fucidin příbalový leták

Fucidin

Fucidin je obchodní název pro léčivou látku nazývanou fusidová kyselina. Jedná se o antibiotikum, které se používá k léčbě bakteriálních infekcí kůže.

Fucidin působí tím, že narušuje růst a množení bakterií, které způsobují infekce. Lék je často používán k léčbě infekcí jako jsou záněty kůže, vředy, rány, akné, nebo impetigo (infekce kůže způsobená bakteriemi).

Fucidin se dostává ve formě masti nebo krému a aplikuje se přímo na postiženou oblast kůže. Dávkování a délka léčby se řídí podle pokynů lékaře a závažnosti infekce. Je důležité aplikovat lék přesně podle doporučení a pravidelně pokračovat v léčbě až do jejího dokončení.

Před zahájením léčby Fucidinem je důležité informovat lékaře o všech dalších užívaných léčivech, případných alergiích a zdravotních problémech. To pomůže minimalizovat riziko nežádoucích účinků a interakcí s jinými léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Fucidin a k čemu se používá

Přípravek Fucidin je krém, který se používá k léčbě povrchových kožních infekcí vyvolaných bakteriemi. Patří sem hlavně hnisavý zánět kůže (impetigo), hnisavý zánět vlasového míšku (folikulitida), plísni podobné cihlově červené skvrny v podpaží, tříslech a na vnitřní straně stehen (erytrasma), drobná infikovaná kožní poranění – říznutí a odřeniny. Fucidin obsahuje kyselinu fusidovou. Kyselina fusidová je antibiotikum, které zastavuje růst a množení mnohých bakterií.

Aktuální příbalový leták Fucidin

 

Napsat komentář