Normix příbalový leták

Normix

Normix je obchodní název pro léčivou látku nazývanou rifaximin. Jedná se o antibiotikum, které se používá k léčbě bakteriálních infekcí, zejména ve střevech.

Normix je často předepisován k léčbě infekcí střevního traktu, jako je cestovatelská průjem, bakteriální průjem, nebo infekce způsobené bakterií nazvanou Escherichia coli. Léčivo účinkuje tím, že narušuje růst a množení bakterií v trávicím systému.

Dávkování a délka léčby se řídí podle pokynů lékaře a závažnosti infekce. Je důležité užívat lék přesně podle doporučení lékaře a pravidelně pokračovat v léčbě až do jejího dokončení.

Před zahájením léčby Normixem je důležité informovat lékaře o všech dalších užívaných léčivech, případných alergiích a zdravotních problémech. To pomůže minimalizovat riziko nežádoucích účinků a interakcí s jinými léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Normix a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku je rifaximin, antibiotikum, které má široký účinek proti řadě bakterií způsobujících střevní bakteriální infekce a průjmy. Vstřebávání rifaximinu ze zažívacího ústrojí je minimální, a tím je ve značné míře vyloučeno riziko nežádoucích účinků.

Normix se používá k léčbě akutních i chronických střevních bakteriálních infekcí, průjmů způsobených narušením rovnováhy střevní flóry (letní průjmy, cestovatelské průjmy, zánět tenkého a tlustého střeva).

Normix se dále podává jako součást léčby před a po operacích tlustého střeva a též ke komplexní léčbě nervových a psychických projevů poruchy mozku, které jsou následkem jaterního onemocnění (hepatální encefalopatie).

Normix se rovněž používá společně s vlákninou k léčbě příznaků divertikulárního onemocnění tlustého střeva, v případě že není komplikované.

Přípravek mohou užívat dospělí a dospívající starší 12 let.

Aktuální příbalový leták Normix

Napsat komentář