Gallax příbalový leták

Gallax

Gallax je léčivý přípravek obsahující účinnou látku nazývanou natrii picosulfas monohydricus, která je známá jako osmotický projímadlo. Natrii picosulfas se používá k léčbě přechodného nebo příležitostného zácpy.

Mechanismus účinku natrii picosulfas spočívá v tom, že stimuluje střevní peristaltiku, což zvyšuje pohyb střeva a zrychluje trávení. To vede k uvolnění stolice a zmírnění zácpy.

Gallax je obvykle dostupný ve formě perorálního roztoku. Doporučená dávka a frekvence užívání budou záviset na individuálních potřebách a pokynech lékaře nebo pokynech uvedených v příbalovém letáku.

Je důležité dodržovat pokyny a doporučení lékaře nebo farmaceuta ohledně dávkování a užívání Gallaxu. Příliš časté užívání projímadel nebo jejich dlouhodobé užívání může vést k narušení normální funkce střev a dalším nežádoucím účinkům.

Je také vhodné konzultovat s lékařem, pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud zácpa přetrvává po užití Gallaxu.

Příbalový leták

Co je Gallax a k čemu se používá

Gallax je místně působící laxativum (látka s projímavým účinkem), které způsobuje stimulaci peristaltiky (vlnovitý pohyb stěn) tlustého střeva a změkčení stolice.

Gallax, jako laxativum působící v tlustém střevě, stimuluje přirozené vyprázdnění tlustého střeva. Proto Gallax nezmění ani trávení, ani vstřebávání energetických složek stravy nebo jiných živin v tenkém střevě.

Gallax se používá:

  • k léčbě akutní funkční zácpy
  • k občasnému použití pro usnadnění vyprázdnění při chronické zácpě.

Gallax je určen pouze ke krátkodobému užívání u dospělých a dětí od 4 let. U dětí je použití možné pouze po konzultaci s lékařem.

Aktuální příbalový leták Gallax

Napsat komentář