Guttalax příbalový leták

Guttalax

Guttalax je lék používaný k léčbě přechodných stavů zácpy. Obsahuje účinnou látku, která působí jako stimulant střevního traktu a zvyšuje peristaltiku (stahy střev), čímž pomáhá urychlit průchod stolice a zmírnit zácpu.

Před užíváním Guttalaxu je důležité si přečíst příbalový leták a dodržovat pokyny lékaře nebo doporučení na obalu. Obvykle se doporučuje užívat Guttalax v dávce 1 až 2 tablet nebo kapek před spaním s dostatečným množstvím vody. Účinek se obvykle dostavuje do 6 až 12 hodin po užití.

Je důležité nepřekračovat doporučenou dávku a nekombinovat Guttalax s jinými projímadly bez konzultace s lékařem. Při užívání Guttalaxu je také vhodné dodržovat zdravý životní styl, který zahrnuje dostatečný příjem vlákniny, tekutin a pravidelnou fyzickou aktivitu.

Je třeba si uvědomit, že Guttalax by měl být užíván jen krátkodobě a při přechodných stavech zácpy. Pokud trpíte chronickou zácpou nebo máte problémy se stolicí, je vhodné konzultovat s lékařem, který vám může doporučit vhodnou léčbu nebo změny ve stravování a životním stylu.

Příbalový leták

Co je přípravek GUTTALAX a k čemu se používá

Přípravek GUTTALAX je místně působící laxativum (látka s projímavým účinkem), které způsobuje stimulaci peristaltiky (vlnovitý pohyb stěn) tlustého střeva a změkčení stolice.

Přípravek GUTTALAX, jako laxativum působící v tlustém střevě, stimuluje přirozené vyprázdnění tlustého střeva. Proto přípravek GUTTALAX nezmění ani trávení, ani vstřebávání energetických složek stravy nebo jiných živin v tenkém střevě.

Přípravek GUTTALAX se používá:

  • k léčbě akutní funkční zácpy
  • k občasnému použití pro usnadnění vyprázdnění při chronické zácpě

Přípravek je určen pouze ke krátkodobému užívání u dospělých a dětí od 4 let. U dětí je použití možné pouze po konzultaci s lékařem.

Aktuální příbalový leták Guttalax

Napsat komentář