Halset příbalový leták

Halset

Halset obsahuje účinnou látku cetylpyridiniový chlorid monohydrát, který je antiseptickým činidlem používaným při léčbě a prevenci bolesti v krku a ústech. Je k dispozici ve formě roztoku nebo spreje k oplachování a potírání ústní dutiny.

Halset působí proti bakteriím, které mohou způsobovat infekce v krku a ústech. Pomáhá zmírnit zánět, bolest a nepříjemný pocit v krku. Může být použit při podráždění hrdla, zánětu mandlí, aftózním stomatitidě (vředy v ústech) nebo při dalších podobných problémech.

Je důležité dodržovat pokyny pro použití a doporučení lékaře nebo balení při užívání Halsetu. Obvykle se doporučuje provést oplachování úst nebo potření postižené oblasti několikrát denně. Trvání léčby závisí na závažnosti a typu problému.

Před použitím Halsetu je vhodné se poradit s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Vedlejší účinky jsou obvykle mírné a mohou zahrnovat pocit pálení, mravenčení nebo změnu chuti v ústech.

Halset je určen k místnímu použití a není vhodný pro vnitřní užití. Pokud máte jakékoliv obavy nebo přetrvávající příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek HALSET a k čemu se používá

Přípravek HALSET je antiseptikum (to znamená, že ničí mikroorganismy). Je účinný proti mikrobům a plísním při zánětech v dutině ústní a hltanu. Snadno a rovnoměrně proniká do všech záhybů sliznic.

Používá se při lehkých a středních zánětech ústní dutiny a hltanu (bolesti v krku, zánět ústní sliznice, zánět dásní). Přípravek HALSET pastilky je určen pro dospělé a děti od 6 let věku.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Halset

Napsat komentář