Ylpio příbalový leták

Ylpio

Ylpio obsahuje telmisartanum a indapamidum, což jsou léky používané k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze). Telmisartanum patří do skupiny léků nazývaných blokátory receptorů angiotenzinu II, které pomáhají uvolnit a rozšířit cévy, snižujíc tak krevní tlak. Indapamidum je diuretikum, které pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla a snižuje krevní tlak.

Je důležité brát tyto léky přesně podle pokynů lékaře a dodržovat předepsané dávkování. Při užívání těchto léků je také důležité pravidelně kontrolovat krevní tlak a dodržovat doporučení týkající se životního stylu, jako je zdravá strava, pravidelná fyzická aktivita a omezení konzumace alkoholu.

Před zahájením užívání těchto léků se vždy poraďte s lékařem, aby vám mohl poskytnout informace o vhodném dávkování a případných vedlejších účincích.

Příbalový leták

Co je YLPIO a k čemu se používá

YLPIO je kombinací dvou léčivých látek, telmisartanu a indapamidu v jedné tabletě. Obě tyto léčivé látky pomáhají kontrolovat vysoký krevní tlak (hypertenzi).

  • Telmisartan patří ke skupině léků, které jsou známy jako blokátory (antagonisté) receptoru angiotenzinu II. Angiotenzin II je látka, která vzniká v těle. Jejím účinkem dochází ke zúžení cév, čímž se zvyšuje krevní tlak. Telmisartan blokuje účinek angiotenzinu II, takže dochází k roztažení cév a tím ke snížení krevního tlaku.
  • Indapamid patří do skupiny léků zvaných diuretika.

Diuretika snižují krevní tlak pomocí dvou mechanismů: Zvyšují množství vytvořené moči a také rozšiřují krevní cévy, takže krev prochází cévami snadněji. Indapamid se liší od ostatních diuretik tím, že množství vytvořené moči zvyšuje pouze mírně.

Pokud není vysoký krevní tlak léčen, může poškozovat krevní cévy v řadě orgánů, což může někdy vést k srdečnímu infarktu, k selhání srdce nebo ledvin, k cévní mozkové příhodě, nebo ke slepotě. Před vznikem poškození nemá zvýšený krevní tlak obvykle žádné příznaky. Proto je velmi důležité pravidelným měřením ověřovat, zda jsou hodnoty krevního tlaku v normálním rozmezí.

Přípravek YLPIO se používá k léčbě vysokého krevního tlaku u dospělých, jejichž krevní tlak je již kontrolován současným podáváním telmisartanu a indapamidu ve stejné dávce jako v kombinaci.

Aktuální příbalový leták Ylpio

Napsat komentář