Livostin příbalový leták

Livostin

Livostin nosní sprej obsahuje účinnou látku levocabastini hydrochloridum, která patří do skupiny léků nazývaných antihistaminika. Levocabastin hydrochlorid působí blokováním účinku histaminu, který je přirozeně vyskytující se látkou v těle a je zodpovědný za alergické reakce.

Livostin nosní sprej se používá k léčbě sezónní a trvalé alergické rýmy, což jsou stav, při kterém dochází k přecitlivělosti na alergeny, jako jsou pyl, prach, plísně nebo zvířecí chlupy. Sprej snižuje příznaky alergické rýmy, jako jsou svědění, kýchání, rýma a ucpaný nos.

Livostin nosní sprej se aplikuje přímo do nosních dírek podle pokynů uvedených na obalu nebo doporučení lékaře. Dávkování a délka léčby se mohou lišit v závislosti na individuálních potřebách a příznacích. Je důležité dodržovat pokyny a nedávkovat přípravek nadměrně.

Vedlejší účinky Livostinu nosního spreje mohou zahrnovat podráždění nosu, suchost nosu nebo nepříjemný pocit v nose. Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, je vhodné informovat o tom lékaře. Livostin nosní sprej by měl být používán pouze pod dohledem lékaře, zejména u dětí, těhotných žen nebo osob s určitými zdravotními podmínkami.

Příbalový leták

Co je přípravek LIVOSTIN a k čemu se používá

LIVOSTIN je antialergikum (lék působící proti přecitlivělosti). Nosní sprej LIVOSTIN se používá k rychlému a dlouhodobému zmírnění nosních obtíží, např. kýchání, rýmy, svědění nosu, které jsou způsobeny alergií (přecitlivělostí) na trávy, pyl, plísně, prach a jiné látky.

Přípravek LIVOSTIN je určen k léčbě dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Livostin

Napsat komentář