Lomexin příbalový leták

Lomexin

Lomexin obsahuje účinnou látku fenticonazoli nitras, která patří do skupiny antifungálních léků. Je používán k léčbě různých infekcí způsobených plísněmi (houbovými infekcemi), jako jsou například infekce kvasinkou Candida. Lomexin se dodává ve formě krému nebo vaginálních tablet.

Při použití Lomexinu je důležité dodržovat pokyny uvedené na příbalovém letáku a případně i doporučení lékaře. V případě vaginálních infekcí se vaginální tablety zavádějí do pochvy pomocí aplikátoru, obvykle večer před spaním. Krém se aplikuje na postižené místo tenkou vrstvou několikrát denně.

Lomexin by se neměl používat u osob s přecitlivělostí na účinnou látku fenticonazoli nebo na jakoukoli další složku přípravku. Vedlejší účinky Lomexinu jsou obvykle mírné a mohou zahrnovat podráždění, zarudnutí, svědění nebo pálení v místě aplikace. Pokud se vyskytnou vážné nežádoucí účinky nebo se příznaky nezlepší, je vhodné se poradit s lékařem.

Je důležité dodržovat přesnou dávkování a délku léčby předepsanou lékařem. Pokud se příznaky nezlepší nebo se zhorší, je vhodné kontaktovat lékaře.

Příbalový leták

Co je Lomexin a k čemu se používá

Přípravek Lomexin, s obsahem léčivé látky fentikonazol-nitrát, je antimykotikum (léčivý přípravek k léčbě plísňových onemocnění) účinné proti kvasinkovým mikroorganismům zejména rodu Candida. Přípravek Lomexin se používá k léčbě kvasinkového zánětu pochvy a zevních rodidel (vaginální kandidózy ) u dospívajících dívek od 16 let a dospělých žen.

Lomexin měkké vaginální tobolky jsou určeny pouze pro vaginální podání (do pochvy).

Kvasinkové infekce provází následující příznaky:

  • vulvální svědění a vaginální výtok (bělavý, hrudkovitý, připomíná tvaroh nebo směs mouky a vody a je bez zápachu)
  • bolestivost nebo pálení pochvy a vulvy
  • bolestivý pohlavní styk
  • zarudnutí v oblasti pochvy a vulvy
  • trhlinky
  • otok/zduření tkání pochvy a vulvy.

Aktuální příbalový leták Lomexin

Napsat komentář