Locoid příbalový leták

Locoid

Locoid je obchodní název pro léčivou látku hydrokortizonacetát, která patří do skupiny kortikosteroidů. Hydrokortizonacetát se používá ve formě krému, masti nebo roztoku k místnímu léčení různých kožních stavů, včetně zánětlivých a alergických reakcí.

Locoid se často používá k léčbě kožních onemocnění, jako jsou ekzémy, dermatitidy, lupénka, svědivé vyrážky a další zánětlivé stavu kůže. Účinkem hydrokortizonacetátu je snížení zánětu, zarudnutí, svědění a otoku, které jsou spojené s těmito kožními onemocněními.

Přesné dávkování a instrukce pro použití Locoidu by měly být určeny lékařem na základě konkrétního stavu a rozsahu kožního onemocnění. Lék se obvykle aplikuje tenkou vrstvou na postiženou oblast kůže a jemně se vmasíruje. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a nepřekračovat předepsanou dávku.

Locoid je obecně dobře tolerován, ale mohou se vyskytnout vedlejší účinky, jako je zarudnutí kůže, pálení, svědění nebo alergické reakce. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoli nežádoucích účincích, které se vyskytnou během používání Locoidu.

Je také důležité dbát na opatrnost při dlouhodobém užívání kortikosteroidů, zejména na větších plochách kůže nebo u dětí, a mít na paměti možnost systémových účinků kortikosteroidů.

Příbalový leták

Co je přípravek LOCOID a k čemu se používá

LOCOID je hormonální léčivý přípravek (nehalogenovaný kortikosteroid) ke kožnímu podání. Má rychlý protizánětlivý, protialergický a protisvědivý účinek.

LOCOID se používá k léčbě kožních onemocnění s příznaky svědivé, červené a odlupující se kůže, reagujících na zevně nanášené hormonální léčivé přípravky na bázi kortikosteroidů, jako jsou např. některá zánětlivá neinfekční onemocnění (např. ekzémy) a kožní projevy lupénky.

Kortikosteroidy neodstraňují příčiny projevů. Tyto projevy se mohou vrátit, pokud přestanete používat přípravek předčasně. Ukončení používání konzultujte s lékařem.

Aktuální příbalový leták Locoid

Napsat komentář