Lopacut příbalový leták

Lopacut

Lopacut obsahuje účinnou látku loperamidi hydrochloridum, která je antidiarhoickým lékem. Je používán k léčbě akutního průjmu nebo chronického průjmu, který není spojen s infekcí. Lopacut působí na střevní svalovinu a zpomaluje střevní pohyby, čímž pomáhá snižovat frekvenci a konzistenci stolice.

Při užívání Lopacutu je důležité dodržovat doporučené dávkování uvedené na příbalovém letáku nebo podle pokynů lékaře. Obvyklá dávka pro dospělé je 2 mg (dvě kapsle) jako počáteční dávka, následovaná 1 mg (jednou kapslí) po každé následující průjmové stolici, přičemž denní dávka by neměla přesáhnout 6 mg.

Lopacut by se neměl používat u osob s přecitlivělostí na loperamid nebo na jakoukoli další složku přípravku. Při užívání Lopacutu je důležité dostatečně hydratovat tělo, aby nedošlo k dehydrataci. Délka léčby by měla být omezena a při přetrvávajících nebo zhoršujících se příznacích je vhodné vyhledat lékařskou pomoc.

Lopacut může způsobit vedlejší účinky, jako je zácpa, nadýmání, nauzea, zvracení nebo únava. Pokud se vyskytnou vážné nežádoucí účinky nebo pokud příznaky nezmizí, je vhodné konzultovat lékaře. Lopacut by neměl být užíván u dětí mladších 12 let bez lékařského předpisu.

Příbalový leták

Co je Lopacut a k čemu se používá

Přípravek Lopacut obsahuje loperamid-hydrochlorid. Patří do skupiny protiprůjmových léků.

Lopacut se používá:

  • k úlevě od příznaků náhlého, krátkodobého průjmu (akutní průjem) u dospělých a dospívajících od 12 let věku.

Lopacut zahušťuje stolici a snižuje její častost.

Lékař může tento přípravek předepsat i pro jiné účely.

Pokud se do 2 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Lopacut

Napsat komentář