Minorga příbalový leták

Minorga

Minorga obsahuje léčivou látku minoxidil, která se používá k léčbě vypadávání vlasů u mužů a žen. Minoxidil patří do skupiny léků nazývaných vasodilatátory, které rozšiřují krevní cévy a zvyšují průtok krve v pokožce hlavy. Tím se zlepšuje zásobování vlasových folikulů živinami a kyslíkem, což může pomoci stimulovat růst vlasů a snížit jejich vypadávání.

Minorga je dostupná ve formě roztoku, který se aplikuje přímo na postiženou oblast pokožky hlavy. Přesná dávka a způsob aplikace se liší v závislosti na pohlaví a závažnosti vypadávání vlasů. Je důležité dodržovat pokyny od lékaře nebo návod k použití přiložený k přípravku.

Před použitím Minorgy je vhodné se poradit s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte citlivou pokožku. Minoxidil může způsobovat vedlejší účinky, jako je podráždění pokožky, svědění nebo zarudnutí. Pokud se objeví nějaké nežádoucí účinky, měli byste se poradit s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Minorga a k čemu se používá

Přípravek Minorga obsahuje minoxidil v koncentraci 50 mg na jeden ml.

Přípravek Minorga je léčivý přípravek v tekuté formě, který se přímo aplikuje na vlasovou pokožku hlavy. Používá se k léčbě ztráty vlasů, nedokáže však zajistit vyléčení. Minoxidil je periferní vasodilatans (přípravek, který rozšiřuje cévy); přesný mechanismus, jakým obnovuje růst vlasů při jejich ztrátě, není známý.

Přípravek Minorga je určen k použití u dospělých od 18 do 65 let věku trpících postupným zeslabením nebo ztrátou vlasů na temeni hlavy. Zeslabení nebo ztráta vlasů je pomalý proces, který může být zpozorován až za několik let postupného úbytku.

Přípravek Minorga je indikován zejména u mužů, kteří trpí úbytkem nebo zeslabením vlasů na temeni hlavy a u žen, které trpí celkovým zeslabením vlasů.

Pokud se do 4 měsíců nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Minorga

Napsat komentář