NAC AL příbalový leták

NAC AL

NAC AL obsahuje léčivou látku acetylcystein, která je přípravkem obsahujícím aminokyselinu cystein. Acetylcystein se používá v různých indikacích a má několik farmakologických účinků.

Jedním z hlavních použití acetylcysteinu je jako mukolytikum, což znamená, že pomáhá zředění a uvolnění hlenů. Používá se zejména při respiračních onemocněních, jako jsou akutní a chronické bronchitidy, sinusitidy, zápal plic a další. Acetylcystein pomáhá rozpouštět viskózní hlen a usnadňuje jeho vykašlávání.

Dalším využitím acetylcysteinu je jako antidotum při otravách paracetamolem (acetaminofenem), což je běžná léčivá látka používaná proti bolesti a snižování horečky. Acetylcystein působí na neutralizaci toxických metabolitů paracetamolu a pomáhá chránit játra.

Před užíváním NAC AL nebo jakéhokoli léku obsahujícího acetylcystein byste se měli poradit s lékařem nebo dodržovat pokyny uvedené na příbalovém letáku. Dávkování a způsob užívání se mohou lišit v závislosti na indikaci a individuálních potřebách pacienta.

Příbalový leták

Co je přípravek NAC AL a k čemu se používá

Acetylcystein, léčivá látka přípravku NAC AL, zkapalňuje hustý hlen v průduškách a podporuje jeho vykašlávání.

Přípravek NAC AL se užívá u dospělých a dospívajících od 14 let k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest provázených tvorbou vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je např. zánět průdušnice nebo zánět průdušek (bronchitida). U akutních onemocnění lze přípravek užívat bez porady s lékařem, u chronických onemocnění se přípravek může užívat pouze na doporučení lékaře.

Dále se přípravek NAC AL užívá u dospělých, dospívajících a dětí od 2 let k léčbě mukoviscidózy (vrozené onemocnění žláz se zevní sekrecí, projevující se mj. poruchou zkapalňování hlenů v dýchacích cestách). V tomto případě se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře.

Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták NAC AL

Napsat komentář