Neurol příbalový leták

Neurol

Neurol obsahuje alprazolam a jedná seo lék patřící do skupiny benzodiazepinů, který se používá k léčbě úzkostných poruch, panických poruch a úzkostných stavů spojených s depresí. Má sedativní, uklidňující a protiúzkostné účinky.

Neurol působí na centrální nervový systém a ovlivňuje chemické látky v mozku, které jsou spojeny s úzkostí. Je obvykle předepisován na krátkodobou léčbu, protože může způsobit závislost a toleranci.

Dávkování Neurolu a délka léčby se stanovují individuálně podle potřeb pacienta. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a nepřekračovat předepsanou dávku. Při vysazování léku je třeba postupovat postupně pod dohledem lékaře, aby se minimalizovaly příznaky abstinenčního syndromu.

Neurol může způsobit vedlejší účinky, jako je ospalost, závratě, snížená pozornost, poruchy paměti, neklid nebo zhoršení depresivních stavů. Je důležité informovat lékaře o všech léčivech, které užíváte, a o případných zdravotních problémech, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků.

Příbalový leták

Co je přípravek Neurol a k čemu se používá

Přípravek Neurol obsahuje léčivou látku alprazolam, která patří do skupiny benzodiazepinů. Alprazolam snižuje úzkost a uklidňuje.

Přípravek Neurol je indikován k léčbě příznaků:

  • úzkosti
  • panických poruch s agorafobií (strach z otevřených prostranství, davů apod.) nebo bez ní.

Přípravek Neurol Vám lékař předepíše pouze v případech, kdy jsou příznaky závažné, omezující nebo Vám způsobují nesnesitelné utrpení.

Aktuální příbalový leták Neurol

Napsat komentář