Nolpaza příbalový leták

Nolpaza

Lék Nolpaza je léčivý přípravek obsahující účinnou látku pantoprazol. Pantoprazol patří do skupiny léků nazývaných inhibitory protonové pumpy (IPP). Tento lék snižuje tvorbu žaludeční kyseliny a pomáhá při léčbě různých zažívacích problémů spojených s nadměrnou kyselostí žaludku.

Nolpaza je předepisována k léčbě žaludečních vředů, dvanáctníkových vředů, refluxního ezofagitidy (zánět jícnu způsobený zpětným tokem žaludeční kyseliny) a dalších stavů, které jsou spojeny s přílišnou kyselostí žaludku, jako je například syndrom Zollinger-Ellison. Tento lék také může být součástí kombinované terapie pro eradikaci bakterie Helicobacter pylori, která je často spojována se žaludečními vředy.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo informace uvedené na příbalovém letáku při užívání léku Nolpaza. Pokud máte jakékoliv otázky nebo obavy ohledně tohoto léku, měli byste se poradit s lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták

Co je přípravek Nolpaza a k čemu se používá

Přípravek Nolpaza je selektivní inhibitor protonové pumpy, lék snižující množství kyseliny produkované v žaludku. Je užíván k léčbě onemocnění souvisejících s kyselostí žaludku a střev.

Přípravek Nolpaza se užívá

Dospělí a dospívající ve věku od 12 let:

  • K léčbě příznaků (např. pálení žáhy, kyselá regurgitace (tj. návrat kyselého žaludečního obsahu zpět do jícnu), bolest při polykání) spojených s refluxní chorobou jícnu v důsledku návratu kyseliny ze žaludku zpět do jícnu.
  • K dlouhodobé léčbě refluxní ezofagitidy (zánět jícnu doprovázený regurgitací žaludeční
    kyseliny) a předcházení jejího návratu.

Dospělí:

  • K předcházení tvorby dvanáctníkových a žaludečních vředů vyvolaných nesteroidními protizánětlivými léky (nesteroidní antiflogistika NSAID, např. ibuprofen) u rizikových pacientů, kteří potřebují NSAID užívat dlouhodobě.

Aktuální příbalový leták Nolpaza

Napsat komentář