Controloc příbalový leták

Controloc

Controloc je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího léčivou látku pantoprazol. Pantoprazol patří do skupiny léků nazývaných inhibitory protonové pumpy (IPP). Je používán k léčbě příznaků souvisejících s nadměrnou kyselinou žaludku, jako je pálení žáhy, kyselé pálení v žaludku a vředy žaludku nebo dvanáctníku.

Mechanismus účinku Controlocu spočívá v inhibici enzymu H+/K+ ATPázy, který je zodpovědný za tvorbu žaludeční kyseliny. Tím se snižuje množství kyseliny v žaludku, což pomáhá snižovat příznaky pálení žáhy a podporuje hojení vředů.

Controloc je dostupný ve formě tablet nebo intravenózního roztoku. Dávkování a režim užívání by měl být pečlivě sledován a dodržován podle pokynů lékaře. Je důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před zahájením užívání Controlocu, zejména pokud máte nějaké další zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků a interakcí.

Nezapomeňte dodržovat pokyny lékaře a přečíst si příbalový leták léku pro další informace o dávkování, nežádoucích účincích a případných kontraindikacích.

Příbalový leták

Co je Controloc a k čemu se používá

CONTROLOC Control je indikován ke krátkodobé léčbě refluxních příznaků (např. pálení žáhy, kyselá regurgitace) u dospělých.

Aktuální příbalový leták Controloc

Napsat komentář