Paxlovid příbalový leták

Paxlovid

Paxlovid je kombinovaný lék používaný k léčbě onemocnění covid-19. Skládá se ze dvou účinných látek – nirmatrelviru a ritonaviru. Nirmatrelvir působí proti viru SARS-CoV-2, zatímco ritonavir se používá ke zvýšení hladiny nirmatrelviru v těle.

Paxlovid byl vyvinut jako léčba pro mírné až středně těžké případy covidu-19 u dospělých pacientů s vyšším rizikem vážného průběhu onemocnění. Léčba Paxlovidem by měla být zahájena co nejdříve po stanovení diagnózy a pod dohledem lékaře.

Dávkování a délka léčby Paxlovidem se řídí podle předpisu lékaře a doporučení výrobce. Je důležité dodržovat přesné pokyny ohledně užívání léku a přesně sledovat dávkování a časování.

Před zahájením léčby Paxlovidem je důležité se poradit s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Lékař vám poskytne nejaktuálnější informace o účinnosti, bezpečnosti a vhodnosti léčby Paxlovidem vzhledem k vašemu individuálnímu zdravotnímu stavu.

Příbalový leták

Co je Paxlovid a k čemu se používá

Přípravek Paxlovid je indikován k léčbě onemocnění COVID-19 u dospělých pacientů, kteří nevyžadují doplňkovou léčbu kyslíkem a u kterých je zvýšené riziko progrese do závažné formy onemocnění COVID-19.

Aktuální příbalový leták Paxlovid

1 komentář u „Paxlovid příbalový leták“

  1. 13. 11. ve středu 2023 jsem vyzvedl na předpis lék na Covid pro manželku ( 72. let ) PAXLOVID potahové tablety 150 mg + 100 mg s datumem použití do 30. 11. 2023 v lékárně na Bulovce t.z. nepoužitelný lék. První použití včera ve 20 h a dnes ráno v 8 h kdy to manželka zjistila. Můžete vysvětlit zda nehrozí nebezpečí ? Děkuji J. Janeček.

Napsat komentář