Octenisept příbalový leták

Octenisept

Octenisept je antiseptický přípravek obsahující účinnou látku octenidin dihydrochlorid. Používá se k dezinfekci kůže a sliznic. Octenisept je širokospektrální antiseptikum, které působí proti různým mikroorganismům, včetně bakterií, plísní a některých virů.

Octenisept se používá při ošetření ran, popálenin, chirurgických zákroků a jiných kožních infekcí. Je také vhodný pro dezinfekci sliznic, například při ústní hygieně nebo při ošetření ran v ústech.

Doporučuje se postupovat podle pokynů uvedených na obalu nebo dle doporučení lékaře. Před použitím je důležité očistit postiženou oblast a pak aplikovat Octenisept. Je důležité dodržovat hygienická pravidla a nezasahovat do hojení ran nebo ošetřování bez konzultace s lékařem.

Před použitím Octeniseptu se poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte konkrétní zdravotní potíže nebo užíváte jiné léky, abyste se ujistili, že je vhodný pro vás.

Příbalový leták

Co je Octenisept a k čemu se používá

Octenisept je antiseptický roztok (tzn. s dezinfekčními účinky) pro místní použití. Používá se opakovaně po omezenou dobu na hubení bakterií a plísní a slouží tak jako příprava sliznic a přilehlých oblastí kůže před chirurgickými výkony v oblasti zevních pohlavních orgánů a vylučovacích orgánů, včetně zavedení močového katétru, a pro opakované, krátkodobé antiseptické ošetření ran.

Octenisept používejte nejdéle po dobu 14 dnů.

Použití bez doporučení lékaře:

Bez porady s lékařem se přípravek používá k antiseptickému ošetření povrchových ran u dětí, dospívajících a dospělých (jako jsou např. odřeniny, škrábance, drobné řezné ranky a popáleniny a po bodnutí hmyzem).

Použití na doporučení lékaře:

Opakované dočasné antiseptické ošetřování popálenin a větších ran, jako jsou proleženiny, vředy na nohou a pooperační jizvy, antiseptické výplachy pochvy a děložního čípku, dezinfekce žaludu penisu.

Použití lékařem:

Přípravné ošetření sliznic a přilehlých oblastí kůže před diagnostickými a operačními zákroky v okolí zevních pohlavních orgánů a vylučovacích orgánů, včetně zavedení močového katétru, a také pro opakované krátkodobé antiseptické ošetření ran.

Octenisept příbalový leták

Napsat komentář