Octicide příbalový leták

Octicide

Octicide je antiseptický přípravek obsahující účinné látky octenidin dihydrochlorid a phenoxyethanol. Octenidin dihydrochlorid je širokospektrální antiseptikum, které působí proti různým mikroorganismům, včetně bakterií, plísní a některých virů. Phenoxyethanol má antimikrobiální vlastnosti a pomáhá zvýšit účinnost antiseptického účinku octenidinu.

Octicide se používá k dezinfekci kůže a sliznic. Je vhodný pro ošetření ran, popálenin, chirurgických zákroků, kožních infekcí a jiných podobných stavů. Také se může používat pro dezinfekci nástrojů, povrchů nebo prostředí, pokud je to uvedeno v pokynech.

Je důležité před použitím Octicide pečlivě přečíst a dodržovat pokyny uvedené na obalu nebo dle doporučení lékaře. Před aplikací je potřeba očistit postiženou oblast a poté aplikovat Octicide podle instrukcí. Je také vhodné dodržovat všeobecná hygienická pravidla a konzultovat lékaře, pokud máte jakékoli zdravotní potíže nebo užíváte jiné léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Octicide a k čemu se používá

Octicide je antiseptický roztok (s dezinfekčními účinky) určený k místnímu použití. Používá se k opakovanému krátkodobému antiseptickému ošetření (ke zničení bakterií a plísní) aplikací na sliznice a na okolní tkáně před diagnostickými výkony v oblasti zevních pohlavních a vylučovacích orgánů, včetně pochvy, vulvy a žaludu penisu, včetně zavedení močového katétru. Je také používán pro opakované, krátkodobé antiseptické ošetření malých povrchových ran.

Octicide používejte nejdéle po dobu 14 dnů.

Použití bez doporučení lékaře:

Bez porady s lékařem se přípravek používá k antiseptickému ošetření malých povrchových ran u dospělých, dospívajících a dětí (jako jsou např. odřeniny, škrábance, drobné řezné ranky, popáleniny a po bodnutí hmyzem).

Použití na doporučení lékaře:

Opakované dočasné antiseptické ošetřování popálenin a větších ran, jako jsou proleženiny, vředy na nohou a pooperační jizvy, antiseptické výplachy pochvy a děložního čípku, dezinfekce penisu.

Použití lékařem:

Antiseptické ošetření sliznic a přilehlých oblastí kůže před diagnostickými nebo chirurgickými výkony v okolí zevních pohlavních a vylučovacích orgánů, včetně pochvy, vulvy a žaludu penisu, jakož i před zavedením močového katétru a také pro opakované krátkodobé antiseptické ošetření ran.

Aktuální příbalový leták Octicide

Napsat komentář