Atorvastatin příbalový leták

Atorvastatin

Atorvastatin je léčivo patřící do skupiny statinů, které se používají k léčbě vysokého cholesterolu a prevenci srdečně-cévních onemocnění. Atorvastatin funguje tím, že snižuje hladinu “špatného” LDL cholesterolu v krvi a zvyšuje hladinu “dobrého” HDL cholesterolu.

Atorvastatin je obvykle předepisován jako součást celkového léčebného plánu zaměřeného na snížení rizika vzniku srdečně-cévních onemocnění, jako jsou srdeční infarkt a mrtvice. Dávka atorvastatinu a délka léčby se individuálně přizpůsobují pacientovi na základě jeho zdravotního stavu a rizikových faktorů.

Je důležité konzultovat s lékařem před zahájením užívání atorvastatinu, aby bylo zajištěno správné dávkování a sledování případných vedlejších účinků. Lékař vám poskytne podrobné informace o tom, jak užívat atorvastatin a jaké mohou být možné nežádoucí účinky.

Příbalový leták

Co je přípravek Atorvastatin Aurovitas a k čemu se používá

Atorvastatin Aurovitas patří do skupiny léků známých jako statiny, což jsou léky, které upravují hladinu lipidů (tuků) v těle.

Atorvastatin Aurovitas se užívá ke snížení hladiny krevních tuků – cholesterolu a triglyceridů v případě, že jiná opatření jako změna dietního režimu a způsobu života (tělesné cvičení, snížení tělesné hmotnosti) nebyla dostatečně účinná. Přípravek Atorvastatin Aurovitas se může užívat také ke snížení rizika onemocnění srdce dokonce i tehdy, máte-li hladiny cholesterolu na normálních hodnotách. Ve standardní nízkocholesterolové dietě by se mělo pokračovat i během léčby.

Aktuální příbalový leták Atorvastatin

Napsat komentář