Prothazin příbalový leták

Prothazin

Prothazin je obchodní název pro léčivou látku nazývanou promethazin-hydrochlorid. Jedná se o antihistaminikum, které se používá k léčbě alergických reakcí, jako jsou rýma, svědění, kýchání a kopřivka. Prothazin také může být využíván k tlumení nepříjemných příznaků při různých alergických onemocněních.

Promethazin-hydrochlorid působí tím, že blokuje účinky histaminu, což je látka zodpovědná za vznik alergických reakcí. Tím pomáhá snižovat otoky, svědění a další příznaky alergie.

Dávkování Prothazinu závisí na věku, zdravotním stavu a příznacích pacienta. Je důležité dodržovat přesné pokyny ohledně dávkování a užívání léku. Před zahájením léčby Prothazinem je vhodné konzultovat lékaře, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Léčba Prothazinem by měla být prováděna pod dohledem lékaře, který vám poskytne nejaktuálnější informace a stanoví nejvhodnější dávkování a režim léčby vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu.

Příbalový leták

Co je Prothazin a k čemu se používá

Promethazin-hydrochlorid je fenothiazinový derivát, který působí jako antihistaminikum (lék na alergii).

Prothazin se používá ke zklidnění při úzkosti, nadměrném napětí, k léčení reakcí přecitlivělosti (tj. při kopřivce, vyrážce po lécích, pylové rýmě, reakcích po bodnutí hmyzu aj.), spastické bronchitidě (zánět průdušek), průduškového astmatu, k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při jízdě dopravními prostředky a k odstranění poruch spánku způsobených těmito stavy. Přípravek se používá i ke zklidnění pacientů před lékařskými zákroky.

Přípravek mohou používat dospělí, dospívající a děti od 10 let věku.

Aktuální příbalový leták Prothazin

Napsat komentář