Robitussin Expectorans příbalový leták

Robitussin Expectorans

Robitussin Expectorans je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinné látky guaifenesin. Jedná se o expektorans, který se používá k usnadnění odkašlávání a vykašlávání při produktivním kašli spojeném s různými respiračními infekcemi a onemocněními, jako je nachlazení, bronchitida, zánět průdušek a další.

Guaifenesin působí tím, že zředí a uvolní hlen v dýchacích cestách, čímž pomáhá usnadnit jeho odstranění při kašli. Tím se snižuje záchvaty kašle a zlepšuje průchodnost dýchacích cest.

Robitussin Expectorans je dostupný ve formě sirupu nebo kapslí. Přesné dávkování a režim užívání by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře. Je důležité dodržovat předepsanou dávku a nepřekračovat doporučenou délku léčby.

Před užitím Robitussin Expectorans nebo jakéhokoli jiného léčiva je vždy vhodné se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, užíváte další léky nebo máte známou citlivost nebo alergii na guaifenesin.

Příbalový leták

Co je přípravek Robitussin Expectorans a k čemu se používá

Přípravek Robitussin Expectorans obsahuje léčivou látku guajfenesin. Je to lék na odkašlávání, který pomáhá uvolnit hlen a zředit výměšky v průduškách, takže kašel je produktivnější a dojde k uvolnění nahromaděného hlenu v horních dýchacích cestách. Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 2 let.

Pokud se do 7 dnů (u dětí do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Robitussin Expectorans

Napsat komentář