Rhinostas příbalový leták

Rhinostas

Rhinostas je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku xylometazolini hydrochloridum. Jedná se o lék ze skupiny nazývané alfa-adrenergní agonisté, který se používá k léčbě příznaků rýmy (nazální kongesce) spojené s nachlazením, alergickou rýmou nebo sinusitidou.

Xylometazolin hydrochlorid působí jako dekongestant, což znamená, že zužuje cévy v nosní sliznici a snižuje otok sliznice, což zlepšuje průchodnost nosních cest a uvolňuje ucpaný nos.

Rhinostas je k dispozici ve formě nosních kapek nebo spreje. Přesné dávkování a režim užívání by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře.

Je důležité si uvědomit, že Rhinostas by měl být používán pouze krátkodobě, obvykle ne déle než několik dní, aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků, jako je reaktivní hyperemie (zvýšená průtok krve) nebo závislost na léku.

Před užitím Rhinostasu nebo jakéhokoli jiného léčiva je vždy vhodné se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, jako jsou vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění, cukrovka, štítná žláza nebo jiné specifické stavy, které by mohly ovlivnit použití tohoto léku.

Příbalový leták

Co je Rhinostas a k čemu se používá

Tento přípravek obsahuje léčivou látku xylometazolin-hydrochlorid (alfa sympatomimetikum). Xylometazolin-hydrochlorid má vasokonstrikční účinky (vyvolává stažení cév), a tím snižuje otok nosní sliznice.

Tento přípravek se používá ke krátkodobé léčbě ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při vazomotorické rýmě (projevuje se záchvaty řídkého vodnatého výtoku z nosu a ucpaným nosem), při alergické rýmě jako je senná rýma.

U chronické rýmy se vzhledem k nebezpečí ztenčení (atrofie) nosní sliznice smí Rhinostas používat jen na doporučení lékaře.

Rhinostas je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Pokud se do 5 dnů (u dětí do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Rhinostas

Napsat komentář