Stoptussin kapky příbalový leták

Stoptussin

Stoptussin je lék obsahující dvě účinné látky: butamirát a guaifenesin. Jedná se o kombinovaný přípravek, který se používá k tlumení kašle a usnadnění vykašlávání při nachlazení, chřipce, bronchitidě a jiných respiračních onemocněních.

Butamirát je antitusikum, které působí na centrální nervový systém a tlumí kašel. Guaifenesin je expektorans, který pomáhá zředění a uvolnění hlenu v dýchacích cestách, čímž usnadňuje vykašlávání.

Stoptussin je k dispozici ve formě sirupu nebo tablet a je určen k ústnímu užití. Dávkování a četnost užívání se mohou lišit v závislosti na věku, zdravotním stavu a potřebách jednotlivých pacientů. Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo instrukce na příbalovém letáku a nevyužívat Stoptussin déle než doporučeno.

Před použitím Stoptussinu je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, abyste získali správné dávkování a informace o případných vedlejších účincích nebo interakcích s jinými léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Stoptussin a k čemu se používá

Přípravek Stoptussin tlumí dráždění ke kašli a mění skladbu průduškového hlenu a usnadňuje tak jeho vykašlávání. Přípravek se používá k léčbě suchého, dráždivého a obtížně ztišitelného kašle při virových infekcích horních a dolních dýchacích cest, při zánětu hrtanu, průdušek a plic. Na doporučení lékaře lze přípravek Stoptussin podat i k utišení kašle před a po operaci, u astmatu, tuberkulózy a zaprášení plic.

Tento přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 měsíců věku.

Aktuální příbalový leták

Napsat komentář