Septofort příbalový leták

Septofort

Septofort je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku chlorhexidini digluconas. Jedná se o antiseptikum s širokým spektrem účinku, které se používá k ošetření infekcí a zánětů v ústní dutině a krku.

Chlorhexidini digluconas působí proti různým druhům bakterií, kvasinkám a plísním. Jeho účinnost spočívá v ničení a potlačování mikroorganismů, což pomáhá snižovat zánět, prevencovat infekce a podporovat hojení.

Septofort je dostupný ve formě ústního roztoku nebo spreje. Přesné dávkování a režim užívání by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře. Obvykle se používá k oplachování úst nebo k aplikaci na postiženou oblast.

Je důležité dodržovat doporučenou dávku a časový rozvrh užívání Septofortu. Při správném použití by se měly minimalizovat nežádoucí účinky. Před použitím Septofortu nebo jakéhokoli jiného léčiva se vždy poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Mohou vám poskytnout přesné informace o přípravku a doporučení pro vaši konkrétní situaci.

Příbalový leták

Co je přípravek Septofort a k čemu se používá

Tento léčivý přípravek obsahuje místní antiseptikum (látka, která snižuje počet choroboplodných zárodků). Používá se jako podpůrná léčba při infekcích krku a dutiny ústní, včetně infekcí vyvolaných Candida albicans (moučnivka). K prevenci (předcházení) a podpůrné léčbě zánětu dásní. K udržování hygieny dutiny ústní po vytržení zubu nebo odstranění krčních mandlí (tonsilektomie).

Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 5 let.

Pokud se do 4 dnů (děti do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Septofort

Napsat komentář