Septanazal pro dospělé příbalový leták

Septanazal pro dospělé

Septanazal pro dospělé je obchodní název léčivého přípravku určeného k léčbě ucpaného nosu u dospělých. Obsahuje účinnou látku xylometazolini hydrochloridum, která patří mezi vazokonstriktory.

Xylometazolini hydrochloridum působí na nosní sliznici a zužuje krevní cévy, čímž snižuje otok sliznice a uvolňuje nosní průchodnost. Tím se zlepšuje dýchání a zmírňuje příznaky ucpaného nosu spojeného s nachlazením, alergií nebo sinusitidou.

Septanazal pro dospělé je dostupný ve formě nosního spreje nebo kapek. Přesné dávkování a režim užívání by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a nepřekračovat doporučenou délku léčby, aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků.

Před použitím Septanazalu pro dospělé nebo jakéhokoli jiného léčiva se vždy poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Mohou vám poskytnout přesné informace o přípravku a doporučení pro vaši konkrétní situaci.

Příbalový leták

Co je přípravek Septanazal pro dospělé a k čemu se používá

Septanazal pro dospělé, nosní sprej, obsahuje léčivé látky xylometazolin-hydrochlorid a dexpanthenol.

Xylometazolin-hydrochlorid rychle stahuje cévy v nosní sliznici a snižuje otok nosní sliznice a sekreci sliznic. Tímto způsobem snižuje pocit ucpaného nosu. Dexpanthenol je derivát vitamínu kyseliny pantothenové, která podporuje hojení a chrání nosní sliznici.

Septanazal pro dospělé se používá:

  • ke snížení otoku nosní sliznice při rýmě a jako podpůrná léčba při hojení slizničních lézí (poškození sliznice),
  • k úlevě při nealergickém zánětu nosní sliznice (vasomotorické rýmě),
  • k léčbě zhoršeného nosního dýchání po operacích nosu.

Tento léčivý přípravek je určen pro použití u dospělých, dospívajících a dětí ve věku od 6 let.

Aktuální příbalový leták Septanazal pro dospělé

Napsat komentář