Sirdalud příbalový leták

Sirdalud

Sirdalud je obchodní název pro účinnou látku tizanidin, která patří do skupiny léků nazývaných myorelaxancia. Sirdalud se používá k léčbě svalového křeče a svalového napětí, které může být způsobeno různými onemocněními, jako je například svalová dystrofie, roztroušená skleróza nebo poranění míchy.

Tizanidin účinkuje na nervový systém, konkrétně na mozek a míchu, a působí na nervové spoje, které regulují svalovou aktivitu. Působí tak, že snižuje svalové napětí a uvolňuje svaly, což pomáhá snižovat bolest a zlepšuje pohyblivost.

Dávkování a frekvence užívání Sirdaludu se řídí podle předpisu lékaře a závisí na závažnosti a typu svalového křeče nebo napětí. Je důležité dodržovat předepsané dávkování a pokyny od lékaře.

Sirdalud může mít vedlejší účinky, jako je ospalost, závratě, nevolnost, sucho v ústech a únava. Je důležité se o těchto vedlejších účincích informovat a případné problémy konzultovat s lékařem.

Příbalový leták

Co je Sirdalud a k čemu se používá

Přípravek Sirdalud obsahuje léčivou látku tizanidinum, centrálně působící svalové relaxans (lék na uvolnění kosterního svalstva), které účinkuje především na míšní úrovni a snižuje nepřiměřené svalové napětí (tonus).

Sirdalud se používá k léčbě bolestivých (mimovolních) svalových stahů (křečí):

  • při onemocnění páteře, např. bolesti v kříži, ztuhnutí šíje,
  • dále se užívá v pooperační léčbě, např. při výhřezu meziobratlové ploténky nebo při artróze (chronickém nezánětlivém onemocnění) kyčle.

Sirdalud se užívá k léčbě zvýšeného svalového napětí, které je vyvolané neurologickými poruchami, např. roztroušenou sklerózou (sclerosis multiplex), chronickou myelopatií, degenerativním onemocněním páteře, cévní mozkovou příhodou a mozkovou obrnou.

Aktuální příbalový leták Sirdalud

Napsat komentář