Soledum příbalový leták

Soledum

Soledum obsahuje účinnou látku cineol, která je známá také jako eukalyptový olej. Cineol je přírodní látka získávaná z listů eukalyptových stromů, která má různé léčebné účinky.

Cineol má výrazné protizánětlivé, expektorační (vykašlávací) a antiseptické vlastnosti. V lékařství se často používá k léčbě respiračních problémů, jako je nachlazení, kašel, ucpání nosu a bolest v krku. Pomáhá uvolňovat hleny v dýchacích cestách a usnadňuje jejich vykašlávání. Cineol také pomáhá redukovat zánět a podporuje prokrvení sliznice dýchacích cest.

Soledum s obsahem cineolu je dostupný ve formě kapek nebo kapslí a je určen k symptomatické léčbě příznaků respiračních onemocnění. Před použitím Soledumu nebo jakéhokoli léku obsahujícího cineol se vždy poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, aby se zajistilo, že je to vhodná volba pro váš konkrétní případ, a dodržujte pokyny k dávkování a varování uvedená na obalu nebo doporučená lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Soledum a k čemu se používá

Přípravek Soledum obsahuje léčivou látku cineol, která má protizánětlivý účinek a podporuje vykašlávání.

Přípravek Soledum je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let k léčbě příznaků akutní bronchitidy (zánět průdušek) a běžného nachlazení.

Přípravek Soledum je též možno použít k léčbě příznaků akutního nehnisavého zánětu vedlejších nosních dutin. U tohoto onemocnění se přípravek užívá pouze po poradě s lékařem. Přípravek Soledum je též možno použít u dospělých k přídavné léčbě dýchacích obtíží při chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) průduškovém astmatu. V takovém případě se přípravek užívá pouze po poradě s lékařem.

Termín CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc) je spojen se stavy chronické bronchitidy (zánětu průdušek) a emfyzému (rozedma plic). CHOPN je chronické plicní onemocnění vyvolávající dušnost a kašel.

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Soledum

Napsat komentář