Strepsils pastilky příbalový leták

Strepsils pastilky

Strepsils pastilky jsou léčivý přípravek určený k lokálnímu ošetření zánětu a bolesti v krku. Obsahují účinné látky, jako je amylmetacresolum a 2,4-dichlorbenzylalkohol, které mají antiseptické a mírně znecitlivující účinky.

Strepsils pastilky se obvykle rozpouštějí v ústech a postupně uvolňují účinné látky, které působí na sliznici v krku. Tyto látky pomáhají potlačit růst bakterií a snižovat zánět, což může vést ke zmírnění bolesti a nepohodlí spojených s bolestivým hrdlem.

Je důležité dodržovat pokyny uvedené na obalu nebo na příbalovém letáku Strepsils pastilek. Obvykle se doporučuje užívat jednu pastilku každé 2 až 3 hodiny, přičemž denní dávka by neměla překročit 8 pastilek za 24 hodin. Pokud příznaky přetrvávají nebo se zhoršují, je vhodné vyhledat lékařskou pomoc.

Strepsils pastilky jsou určeny pro krátkodobé symptomatické ošetření bolesti v krku a neměly by se užívat déle než několik dní bez konzultace s lékařem. Před použitím Strepsils pastilek se vždy poraďte s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Příbalový leták

Co je Strepsils a k čemu se používá

Pastilky Strepsils obsahují léčivé látky amylmetakresol a dichlorbenzylalkohol , které mají antiseptické účinky tzn., že ničí bakterie, viry a kvasinky způsobující bolest v krku a záněty v dutině ústní a hltanu.

Pastilky Strepsils se používají k léčbě příznaků zánětlivých a infekčních onemocnění dutiny ústní a hltanu a k úlevě od bolesti v krku.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Aktuální příbalový leták Strepsils pastilky Med a Citron / Mentol a Eukalyptus

Napsat komentář